zpět

Konstrukční řešení

Schiedel Absolut je dvousložkový komínový systém odolný vůči vlhkosti s integrovanou tepelnou izolací a s tenkostěnnou vnitřní keramickou vložkou. Dodává se v průměrech 12 až 20 cm, v jednoprůduchovém nebo dvouprůduchovém provedení včetně varianty s víceúčelovou šachtou.

Komínová tvárnice

Nová kompozitní komínová tvárnice s integrovanou tepelnou izolací z pěnového betonu je vyráběna ve dvou řadách:

  • Pro průměry 12 až 18 cm (rozměr 36 cm)
  • Pro průměr 20 cm (rozměr 38 cm)

Toto řešení zjednodušuje projektovou přípravu, logistiku i montáž. Otvory pro výztuž v rozích komínových tvárnic umožňují realizovat případná statická opatření. Projektování je díky systému Absolut revolučně jednoduché. Ještě dříve než je zvolen druh paliva a upřesněn výkon a typ kotle, může být pevně stanoven vnější rozměr. S jediným rozměrem komínové tvárnice mohou být pro každý průduch použity 4 různé průměry profilované vložky (12, 14, 16, 18 cm).

POZNÁMKA:
Tepelnou izolací je opatřen nejen komínový průduch, ale i víceúčelová šachta. Sendvičová konstrukce tvárnice proto nevyžaduje ve většině případů dodatečnou tepelnou izolaci.

Tenkostěnná keramická vložka

U systému ABSOLUT se používají keramické tenkostěnné vložky v základním rozměru 133 cm. Hrdlové spojení dlouhých keramických vložek společně s originální spárovací hmotou zajišťuje absolutní těsnost systému. Profilovaná keramická vložka je vhodná pro kondenzační techniku, je odolná při teplotních změnách, odolává kyselinám a korozi. Napojení spotřebičů se provádí pomocí celokeramických tvarových
T-kusů.

Montáž systému

Bezpečná a rychlá montáž je zaručena použitím přesné komínové tvárnice. Tvárnice se spojují originální tenkovrstvou zdící směsí. Rychlost montáže je navíc podporována větší délkou vložky 1,33 m s celokeramickým hrdlovým spojem, takže časová náročnost vlastní montáže komínu ABSOLUT klesá cca na 50% v porovnání s klasickými třísložkovými systémy.

Daší významnou úsporu času při montáži přináší použití prefabrikované komínové paty.


Jedna tvárnice pro 4 průměry vložky: 12, 14, 16 a 18 cm.