KINGFIRE PARAT

Pod označením Schiedel KINGFIRE je dodáván prefabrikované modul, jehož srdcem je integrovaná krbová vložka s regulovatelným výkonem 3-7 kW, provozována jako nezávislá na přístupu okolního vzduchu (externí přívod vzduch není nutno vést v základové desce). Patentovaná technologie osazení krbové vložky umožňuje kdykoli její snadné vyjmutí či výměnu bez velkých nákladů. Modul je určen především pro stavby, kde je možno při realizaci celé či určité části stavby (stropy a krovy) k dispozici vhodná manipulační technika (jeřáb, hydraulická ruka).

Pokročilé technologie zajišťují správné spalování a atraktivní plápolavý oheň stejně jako nejlepší využití paliva.

V případě dotazů či zpracování cenové nabídky kontaktujte  paní Jolanu Kubálovou tel.: 326 999 121, mail: jolana.kubalova@schiedel.com

PROSPEKT

 letak_kp.pdf-519.90 KB

PREZENTACE KINGFIRE PARAT - INFO

 info-kingfire-parat-2015.pdf-1,99 MB

KRÁTKÁ INSTRUKTÁŽ - JAK SPRÁVNĚ TOPIT

kratka instruktaz.pdf - 1.386 KB

ŠTÍTEK SPOTŘEBIČE (info pro stavební úřady)

 KPF_stitky.pdf-199 KB


Proč KINGFIRE PARAT

  • Unikátní konstrukční řešení v jednom díle

Modul KINGFIRE obsahuje: obestavbu z lehčeného betonu připravenu pro finální úpravu, kvalitní integrovanou krbovou vložku s výkonem v rozsahu 3-7 kW, svislý kouřovod a přívod externího spalovacího vzduchu, oddělovací izolovanou desku těsně nad výdechovou mřížkou, výdechovou mřížku, příslušenství.

  • Eliminace montážních chyb – smontováno v závodě 

Sestavení není řešeno na stavbě, ale modul je profesionálně zkompletován ve výrobním závodě zaškolenými pracovníky, následně je přezkoušen na těsnost 10 Pa a tím je zajištěna a ověřena těsnost systému a maximální kvalita realizace.

  • Vysoká kvalita zpracování

Modul KINGFIRE je osazen krbovou vložkou. Odvod spalin zajišťuje komínový systém Schiedel Absolut s vnitřní izostatickou keramickou vložkou. Oba tito dodavatelé garantují, svojí značkou, historii a postavením na trhu velmi vysokou kvalitu materiálu, špičkové provedení produktu a tedy dlouhou životnost a bezpečnost užívání.

  • Odvod spalin a přívod externího spalovacího vzduchu

S modulem KINGFIRE je pro odvod spalin zároveň dodáván svislý kouřovod s funkcí komína v provedení  Absolut 18 s větrací šachtou, který zajistí v jednom tělese jak odvod spalin od krbové vložky, tak přívod externího vzduchu pro spalování. Tento díl je dodáván buď v provedení Parat (prefabrikát), což je vzhledem k přítomnosti odpovídající techniky pro osazení modulu KINGFIRE nejčastější způsob, nebo je možno ho sestavit z jednotlivých dílů.

  • Rychlá výstavba – okamžitě funkční

Vzhledem k tomu, že je při realizaci využito odpovídající manipulační techniky (jeřáb), je osazení modulu a následně svislého kouřovodu s funkcí komína Absolut Parat otázkou max. 1 hodiny a to bez nutnosti provádění dalšími specialisty (úspora nákladů). Průběh osazení     

Spotřebič, obestavba i odvod spalin jsou zkompletovány během uvedené velmi krátké doby, je možno následně ihned vystavit Revizní zprávu spalinové cesty dle NV 91/2010 § 5 písmeno a) a po zaschnutí spojovacích tmelů (cca 24 hodin) je možno celý systém dle návodu začít využívat.                                                                                            

  • Elegantní řešení – moderní design

Moderní řešení, design a případné následné úpravy modulu odpovídají náročným požadavkům projektantů, architektů i zákazníků pro použití modulu KINGFIRE v moderních nízkoenergetických i pasivních domech (především v domech s řízeným větráním)

  • Vysoká variabilita následné úpravy

Modul je dodáván v provedení RAW, což umožňuje nepřeberné množství následný úprav dle individuálních požadavků architekta či samotného zákazníka. Některé příklady najdete zde. Vždy je však nutno dodržet veškeré bezpečnostní a protipožární předpisy.

  • Úspora místa v dispozici

Vlastní modul  zabírá pouze 0,3 m2 a tím ušetří podlahovou plochu pro jiné účely.

Vlastní modul KINGFIRE má půdorysné rozměry 550 x 550 mm, svislý kouřovod  v  provedení  Absolut 18 s větrací šachtou 360 x 500 mm. Na modul KINGFIRE je možno svislý kouřovod umísti ve 4 polohách dle potřeb stavby, aby nebylo nutno provádět dodatečná opatření v konstrukcích (stěny, krov, střecha)

 

Technické parametry

Rozměry (šxdxv): 550x550x2 940 mm
Hmotnost: cca 600 kg (manipulace s jeřábem)

Parametry vytápění:
Regulovatelný výkon: 3 - 7 kW
Účinnost: > 80%
Vytápěcí schopnost: 150 až 200 m2
Průměrná spotřeba dřeva: 2,6 kg
Přední panel: l 250x480 mm
Barva panelu: šedá litina
Barva mřížky: šedá litina

VÍCE TECHNICKÝCH INFORMACÍ

Fotogalerie

Montáž FOTO

Montáž VIDEO